cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

starzenie się skóry
Uroda

Starzenie się skóry – co warto wiedzieć?

Starzenie się skóry dotyczy każdego z nas. Warto wiedzieć, na czym ono polega i kogo może szczególnie dotyczyć.

Na czym polega starzenie się skóry?

Jak już wiadomo, skóra starze się, przez co pogarsza się jej wygląd zewnętrzny. Warto wiedzieć jak można temu zapobiegać, ponieważ są już metody skuteczne, dzięki którym skóra może wyglądać młodo. Czemu skóra się starzeje? Przyczyna leży głęboko pod naskórkiem i jest ściśle związana ze spadkiem liczby fibroblastów, melanocytów, keratynocytów. Warto nadmienić, że zmniejsza się również liczba kolagenu oraz elastyny. Z czym to się wiąże? Zmniejszenie się liczby tych białek w organizmie związane będzie z tym, że zaczynają tworzyć się bruzdy oraz zmarszczki. Może dojść również do zmiany koloru skóry, co jak wiadomo jest mało estetyczne. Co ważne, z wiekiem mogą powstać również wszelkiego rodzaju problemy z elastycznością skóry, które często idą w parze z rozszerzeniem się naczyń krwionośnych.

starzenie się skóry
Z wiekiem kształt twarzy się zmienia i może przypominać odwrócony trójkąt. Co ważne, starzenie się twarzy to bardzo złożony proces, który dotyka każdego człowieka. Tkanki niszczą się i nie mogą zostać odbudowane. Skóra staje się wiotka i sucha, przez co zaczyna wyglądać mało estetycznie. Tempo starzenia się skóry jest różne. Jedni jak wiadomo, mogą starzeć się później, a inni nieco szybciej. Wszystko związane jest z trybem życia, które się prowadzi oraz z wieloma innymi czynnikami. Bardzo niebezpieczne jest promieniowanie słoneczne oraz wszelkiego rodzaju substancje, które spożywało się w czasie życia. Na wygląd skóry i jej stan ma również wpływ dieta oraz warunki mieszkaniowe. Każdy, kto chce cieszyć się zdrowym wyglądem, powinien zwracać uwagę na wygląd twarzy. To po niej można rozpoznać wiele wad związanych z trybem życia.

Zobacz także: https://www.cocktail-world.pl/najlepsze-fryzury-dla-seniorek/

Jak starzeje się skóra?

Oczywiste jest to, że starzenie się skóry dotyczy każdego człowieka, jednakże procesy te mogą przebiegać szybciej lub wolniej. Jakość skóry ma ogromny wpływ na to, jak ona wygląda. To samo dotyczyć może jej kształtu, który również ma duży wpływ na to, jak szybko będzie starzała się skóra. Kształt twarzy a starzenie się skóry twarzy to bardzo ciekawe i ważne tematy. Kształt twarzy ma wpływ na to, jak szybko starzeje się skóra, ponieważ owalny kształt twarzy, który jak wiadomo, w naszej kulturze uznaje się za najładniejszy, może starzeć się najszybciej. Twarz owalna może być również nieco podłużna, wtedy też możliwe jest szybsze starzenie się skóry.

Jeśli chodzi o kości policzkowe, to stają się one dużo bardziej uwydatnione, przez co wargi stają się również postarzone. Jak wiadomo, na starzenie się ma wpływ wiele czynników, również tych niezależnych od nas. Dotyczy to np. grawitacji, która wpływa na to, że skóra ciągnięta jest w dół. Spada również poziom kolagenu i elastyny, co ma ogromny wpływ na wygląd skóry i tempo jej starzenia. Niestety wiek jest tym, przed czym się nie ucieknie, z tego też powodu należy dbać o swoją dietę oraz zmienić swój tryb życia, ponieważ mogą to być rozwiązania, dzięki którym starzenie się skóry będzie wolniejsze.