cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

Zestaw do drinków
Lifestyle

Zestaw do drinków – co musisz mieć, aby zacząć robić drinki

Coraz więcej osób lubi eksperymentować w kuchni i próbować nowych smaków. Istotne jest to, co chcemy przyrządzić za domowym barem na wspólnych spotkaniach z naszymi przyjaciółmi, na domówkach lub na większych przyjęciach. Kiedy chcemy zatem rozpocząć naszą przygodę z samodzielnym przyrządzaniem drinków, to musimy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Te efektywnie przyspieszą oraz umilą nam sam proces tworzenia przepysznych drinków i koktajli w zaciszu domowym. Powinniśmy zdecydować się na zestaw do drinków. W tym zestawie znajdą się wszystkie akcesoria barmańskie.

Jaki zestaw do drinków wybrać?

Dobry koktajl z pewnością umili nasze spotkania towarzyskie, długie jesienne wieczory oraz doda pewnego akcentu imprezom, które organizujemy. Jednak jest pewien stereotyp, według którego prawdziwe drinki powinni przyrządzać wyłącznie barmani. Osoby, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie, nie powinny się brać za samodzielne przygotowanie drinków. Nic bardziej mylnego. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak wymaga pewnej wiedzy i wprawy. Dla chcącego nic trudnego. Pamiętajmy także, że nie musimy wydawać zbyt wiele na zakup odpowiedniego zestawu do drinków.

Co ma zawierać zestaw do drinków?

To nie tylko zbiór niezbędnych akcesoriów do przygotowania koktajli i drinków. W skład zestawu barmańskiego wchodzą rozmaite akcesoria, takie jak muddler, shaker, miarka, a także długa łyżka barmańska. Przyda się również kostkarka do lodu. Do tego możemy dodać inne przyrządy. Mogą to być: nalewaki do alkoholu, różne mieszadełka do drinków oraz sitko barmańskie. Ładna forma opakowania w kształcie tuby sprawi, że przyrządzone przez nas drinki mogą sprawdzić się jako prezent dla każdego amatora robienia drinków i… co ważne, imprez.

Do czego może nam się przydać zestaw drinków?

Praktycznie na wszystkich etapach przydadzą nam się akcesoria i zestaw do drinków. Dzięki shakerowi będziemy mogli wstrząsnąć drinkiem i następnie go wymieszać oraz schłodzić tego drinka. Zadaniem sitka barmańskiego jest odcedzenie z shakera cząstek ziół lub owoców w czasie przelewania drinka do szklanki. Muddler służy do rozgniecenia ziół i owoców, aby wydobyć z nich sok i aromat. Natomiast jeśli chodzi o długą łyżkę barmańską, to ta idealnie sprawdzi się przy mieszaniu koktajli, które nie wymagają wstrząśnięcia, czyli w szklankach do drinków. Problemy z rozlewaniem nie będziemy mieć dzięki nalewakom do alkoholu. Transport i przechowywanie naszych akcesoriów barowych ułatwi nam tuba. Teraz przyrządzenie drinków dla nas i dla naszych przyjaciół będzie dla nas ogromną przyjemnością. Zatem udanej imprezy!