cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

perfumy waniliowe
Lifestyle

Perfumy waniliowe. Słodki zapach luksusu.

Każda kobieta chce wyglądać i pachnąć jaki milion dolarów. Ostatnie na popularności w perfumach zyskują mniej typowe aromaty. Jednym z nich jest perfum o zapachu wanilii. Które z marek oferują zapachy tego typu? Dla kogo nadaje się taka perfuma?

Perfum o zapachu wanilii – komu pasują?

Zapach wanilii z pewnością jest bardzo przyjemny. Niektórym może się jednak bardziej kojarzyć się z żywnością niż z perfumami. Nie ma to jednak znaczenia. Są to bowiem bardzo uniwersalne perfumy, które nadadzą się dla każdej kobiety, czy to starszej, czy młodszej. Wszystkie osoby, które lubią słodkie i charakterystyczne zapachy, z wanilią poczują się świetnie. Są to perfumy uznawane za odpowiednie niezależnie od sezonu czy pory dnia. Jest to z pewnością mocny zapach, co nie znaczy jednak, że wszystkie propozycje perfum waniliowych są dusząco silne. Warto więc przyjrzeć się kilku z nim.

perfum o zapachu wanilii

Zobacz także: https://www.cocktail-world.pl/woda-toaletowa-a-perfumy-czym-sie-roznia/

Waniliowe perfumy damskie i męskie – polecane propozycje

Wybierając spośród perfum o aromacie wanilii, opcji jest dużo. Dlatego ujęto tutaj tylko kilka najciekawszych propozycji:

  • Giorgio Armani Si to najwyższej jakości perfumy, przeznaczone dla Pań które od życia oczekują luksusu i elegancji. Poza wanilią zawierają nuty czarnej porzeczki, róży, a także frezji.
  • Carolina Herrera Good Girl z kolei stawiają na niepowtarzalny wygląd opakowania (w postaci damskiej szpilki) oraz kompozycje kakao, kawy, migdałów i jaśminu, które towarzyszą wanilii w oryginalny i niesztampowy sposób.
  • Guerlain Shalimar to perfumy w stylu orientalnym, takie też nuty w nich się pojawiają. Jest tutaj więc zapach cytrusów, a także skóry i dymu. To jednak oczywiście wanilia gra tutaj pierwsze skrzypce, a sam ich twórca, Jean-Paul Gurleain stwierdza, że nadaje im ona “erotyczną moc przyciągania”
  • Serge Lutens Un Bois Vanille również posiada egzotyczne nuty. Wyczuć tu bowiem można nuty kadzidlane, drzewo sandałowe, czarną lukrecję i mleko kokosowe. W efekcie otrzymujemy tu dekadencki, mocno drzewny zapach.
  • Tom Ford Tabacco Vanille to jak sama nazwa wskazuje połączenie zapachu wanilii i tytoniu. Jest to więc słodka kompozycja, która jednak nie ma jednoznacznie damskiego charakteru. Są to bowiem perfumy unisex.

Perfumy waniliowe – podsumowanie

Niezależnie na którą propozycję się zdecydujemy, możemy być pewni, że zostaniemy oczarowani luksusowym zapachem. Wszystkie bowiem wymienione propozycje wykonane są przez najbardziej uznanych światowych producentów perfum. Nie pozostaje więc nic innego jak już teraz wybrać upominek dla siebie lub dla swojej drugiej połówki w postaci perfum waniliowych.