cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

kosmetyki dla nastolatków
Lifestyle

Jak prawidłowo dbać o skórę w okresie dojrzewania?

Okres dojrzewania jest szczególnie trudnym okresem dla skóry. Pod jego wpływem zwykle staje się ona mocno problematyczna i zaczyna wyraźnie się zmieniać – niestety na ogół w ten niekorzystny sposób. Młodzi ludzie zazwyczaj zmagają się po prostu z trądzikiem. Ich skóra jest pokrywana przez sporą ilość niedoskonałości, których na pewno nikt nie chciałby pokazywać światu i których każdy na pewno chciałby się pozbyć. Aby wesprzeć skórę w tym okresie i mimo wszystko pozwolić jej dobrze wyglądać, należy przede wszystkim codziennie stosować dopasowaną do jej potrzeb pielęgnację, a także dbać o swoją dietę i ogólną higienę. Jak więc to wszystko robić? O tym mówimy dokładniej poniżej.

Główną rolę w takiej pielęgnacji odegrają kosmetyki dla nastolatków przeznaczone do oczyszczania skóry – skóry młodej i problematycznej. To właśnie ich zadaniem jest usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i bakterii. Delikatne płyny micelarne i naturalne żele do twarzy doskonale zastępują zwykłe mydło, które na ogół jest za mocne dla młodzieńczej skóry, ponieważ poprzez usuwanie z niej zanieczyszczeń przy okazji niszczy jej naturalną warstwę ochronną. Takie tradycyjne mydło nadmiernie wysusza cerę. Lepiej więc zastąpić je specjalnym płynem przeznaczonym typowo do oczyszczania buzi. Dobrze sprawdzi się to występujące w formie wygodnej w użyciu pianki. Wystarczy połączyć je z niewielką ilością ciepłej wody, aby efektywnie je spienić, a następnie taką pianką wymasować całą skórę i dogłębnie ją oczyścić.

Odpowiednie kosmetyki dla nastolatków to jednak nie tylko klasyczne mydła do oczyszczania. Wśród nich zaczęły się też pojawiać naturalne płyny micelarne, które świetnie radzą sobie z matowieniem cery typowo tłustej. Warto jednak zwrócić uwagę na ich formułę. Powinna być ona całkowicie beztłuszczowa. Raz w tygodniu nastolatek czy nastolatka mogą też sięgnąć po produkt o jeszcze intensywniejszym działaniu, czyli tradycyjny peeling bądź nieco delikatniejszy od niego żel peelingujący. Każda skóra musi być bowiem regularnie złuszczana. W przeciwnym wypadku nigdy nie zaprezentuje się idealnie.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy to jednak nie tylko te wszystkie kolorowe i pięknie pachnące produkty kosmetyczne, ale też nauka zdrowych i prawidłowych nawyków. Ten najważniejszy tyczy się dotykania twarzy. W żadnym wypadku nie należy tego robić. Pryszczy czy innych wykwitów nigdy nie powinno się również wyciskać bądź rozdrapywać. W ten sposób dochodzi wyłącznie do rozniesienia bakterii i zaostrzenia problemu.

kosmo-medyk.pl