cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

długość spodni damskich
Moda

Jak dobrać długość spodni damskich?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zbyt krótkie spodnie mogą sprawić, że sylwetka nie będzie prezentowała się atrakcyjnie. Należy mieć świadomość, że dobranie właściwej długości omawianego elementu garderoby jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak prawidłowo dobrać długość spodni damskich?

Czym należy sugerować się przed zakupem?

Warto wiedzieć, że długość nogawek w kobiecych spodniach powinna być odpowiednio dopasowana do wzrostu. Nie mogą zatem być zbyt długie i zbyt krótkie. Godny uwagi jest fakt, że właściwie dopasowane spodnie będą wyszczuplały sylwetkę, gdyż nie będą nieestetycznie się marszczyć. Ponadto za krótkie nogawki mogą odsłonić całkowicie obuwie. Nie będą bowiem opierać się na cholewce bytów. Źle będą prezentowały się przede wszystkim szersze buty. Mogą również przeszkadzać przedstawicielkom płci pięknej podczas poruszania się.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że długość spodni będzie uzależniona od ich szerokości. Jeżeli zatem nogawka zwęża się an dole, powinna być krótsza. Dzięki temu jej krawędź zatrzyma się na cholewce buta i stworzy linię prostą. Nie jest rekomendowane, by z tyłu nogawki było widoczne załamanie.

Trzy szerokości – trzy długości

Jeżeli nogawki będą miały szerokość 25 cm to zakryją wiązanie buta. Należy mieć świadomość, że taka zasada obecnie obowiązuje w Stanach Zjednoczonych. W zdecydowanej większości przypadków nosi się bowiem spodnie z szerszymi nogawkami. Warto wiedzieć, że w Polsce przeważnie nogawki spodni mają od 20 do 22 cm. Dzięki temu nogawka będzie sięgała do połowy cholewki buta, gdy będzie się na nią patrzyć od tyłu. Z kolei z przodu będzie opierała się na cholewce. W ten sposób zostanie stworzone niewielkie załamanie. Nie jest rekomendowane, by było ich więcej. Nogawka będzie się wtedy źle układała. Ponadto sylwetka przedstawicielki płci pięknej nie będzie proporcjonalna. Nogi zostaną optycznie skrócone, a łydki będą wyglądały na szersze, niż są w rzeczywistości.

Co zrobić w sytuacji, gdy spodnie będą miały za długie nogawki?

Obecnie na rynku dostępne są spodnie o różnych długościach nogawek. Nie zawsze można dobrać je idealnie. W przypadku, gdy spodnie będą miały zbyt długie nogawki, należy oddać je do krawca. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie założenie omawianego elementu garderoby. Krawiec będzie mógł dzięki temu określić ich idealną długość. Godny uwagi jest fakt, że skrócenie przeważnie będzie kosztowało od 10 do 20 złotych.