cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

olejki do demakijażu
Uroda

Olejki do demakijażu. Jaki olejek wybrać i jak oczyszczać nim skórę?

Makijaż można zmywać różnymi kosmetykami – wśród nich znajdują się również olejki, które rozpuszczają nawet wodoodporny tusz do rzęs i pozostawiają skórę gładką i nawilżoną. Jaki olejek do demakijażu wybrać i jak z niego korzystać? Podpowiadamy!

Dlaczego warto korzystać z olejku do demakijażu?

Olejki to dzisiaj prawdziwy hit w kosmetyce. Doskonale nadają się do natłuszczania i nawilżania skóry, pielęgnacji ciała i włosów. Również sprawdzają się jako kosmetyki oczyszczające. Olejki do demakijażu są jednymi z najczęściej używanych kosmetyków wśród Koreanek i to właśnie stamtąd przywędrowały do Polski.

Za pomocą olejku do demakijażu można rozpuścić nawet silny makijaż, który jest wykonany trwałymi kosmetykami kolorowymi. Dodatkowo oleje bardzo dobre radzą sobie z zanieczyszczeniami cery i sebum. Jednocześnie dogłębnie pielęgnują skórę, ponieważ zawierają cenne składniki aktywne – kwasy tłuszczowe, witaminy, antyoksydanty. Nie naruszają przy tym bariery hydrolipidowej skóry, dlatego nie przyczyniają się do jej wysuszenia.

Olejki do demakijażu – dla jakiej skóry są najlepsze?

Kosmetyki jak olejki do demakijażu mogą być stosowane w przypadku każdego typu skóry. Nadają się do oczyszczania cery suchej i tłustej, w tym także trądzikowej. Bardzo dobrze radzą sobie ze zmywaniem makijażu na cerach wrażliwych, delikatnych, ponieważ nie powodują podrażnień.

Rodzaje olejków do demakijażu

W drogeriach można znaleźć różne olejki do demakijażu, które można podzielić na dwie główne kategorie:

– Czyste olejki – zawierają w składzie jeden olejek lub mieszaninę kilku olejków. Wymaga dodatkowych kosmetyków, by zmyć makijaż.
– Olejki hydrofilowe – zawierają w składzie emulgatory ułatwiające zmywanie makijażu. Po zwilżeniu twarzy z nałożonym olejkiem można łatwiej usunąć z niej zanieczyszczenia.

Do demakijażu nadają się różne gatunki olejów roślinnych, na przykład jojoba, słonecznikowy, z czarnuszki, lniany, tamanu, awokado, ze słodkich migdałów.

Olejek do demakijażu – jak go stosować?

Korzystanie z olejku do demakijażu twarzy jest bardzo proste. Można zastosować go na kilka sposobów:

1. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy
To metoda polegająca na zastosowaniu olejku do zmycia makijażu, a następnie drugiego kosmetyku do całościowego umycia twarzy. Olejek nakłada się na skórę, masuje, by rozpuścić makijaż, a potem zmywa wodą. Następnie na skórę nakłada się drugi kosmetyk oczyszczający, na przykład żel do mycia twarzy, mleczko lub piankę, by dokładnie ją oczyścić.

Gdy olejek jest hydrofilowy, wtedy stosowanie drugiego kosmetyku nie jest konieczne, chyba że zostawia on tłustą warstwę na skórze.

2. OCM – Oil Cleansing Method
To metoda polegająca na masażu skóry olejkiem, aby dokładnie oczyścić pory. Następnie olejek zmywa się z użyciem ściereczki nasączonej ciepłą wodą, przykładając ją delikatnie do twarzy.