cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

co zabrać nad morze
Zakupy

Co zabrać nad morze i jak przygotować się do wakacji?

Wakacje, mimo, że należą do beztroskiego i pełnego relaksu okresu w roku, często poprzedzone są sporymi przygotowaniami i gorączkowym pakowaniem walizek. Nierzadko zapomina się o zabraniu jakiejś potrzebnej rzeczy i czar pryska. Jak ograniczyć wszelkiego rodzaju wpadki wyjazdowe? Co zabrać nad morze i jak przetrwać upychanie potrzebnych akcesoriów do walizki?

Lista, która ratuje wakacje

Mimo, że jest to niewiarygodnie prosty sposób na stworzenie względnego porządku i organizacji wyjazdu na urlop, wiele osób z niego nie korzysta, łudząc się tym, że posiada dobrą pamięć. Prawda jest jednak taka, że podczas przygotowań do wycieczki zwykle przez głowę przechodzi milion myśli na minutę i trudno mieć wszystko pod kontrolą – zwłaszcza szczegóły. Najlepszym sposobem na ułożenie sobie wszystkiego w głowie i dokładne zaplanowanie trasy, atrakcji i innych podobnych rzeczy jest zrobienie listy – tak proste i tak niedoceniane. Notatki tego typu można – w zależności od potrzeby i zaawansowania przygotowań do wakacji – pogrupować na kategorię lub zapisywać według ważności. Dzięki temu zamówienie biletów będzie wykonane na czas, dodatkowe torby podróżne zostaną kupione, a większe i mniejsze rzeczy spakowane. Samo przygotowywanie walizek warto rozpocząć wcześniej niż w dzień wyjazdu, a nawet podzielić je na etapy – pozwoli to bez stresu i poganiania rozpocząć wakacje.

Co warto mieć pod ręką, przebywając na wakacjach nad morzem?

Na pierwszym miejscu plasuje się absolutny must have, który jest ważny głównie z tego względu, że chroni zdrowie i życie. Mowa o kremach i emulsjach z filtrem UV. Nawet osoby o ciemnej karnacji lub te, które planują porządne opalanie podczas urlopu, nie powinny zapominać o takiej ochronie skóry. Słońce, choć uwielbiane przez wielu, bywa zdradliwe i często funduje poparzenia ciała – nawet wtedy, gdy często przebywa się w cieniu. Jest to szczególnie istotna kwestia, gdy podróżuje się z dziećmi – najmłodsi muszą mieć zapewnioną najwyższą ochronę. Przy okazji pakowania kremów z filtrem warto wrzucić do walizki także preparaty łagodzące podrażnienia skóry po opalaniu i przyspieszające regenerację po oparzeniach. Na słoneczny czas przydają się również wszelkiego rodzaju nakrycia głowy – czapki z daszkiem, kapelusze, chustki, które chronią przed udarem słonecznym i są świetnym dodatkiem do stylizacji. Oczywiście nie należy zapominać o okularach przeciwsłonecznych, klapkach, stroju kąpielowym, ręczniku, apteczce, produktach odstraszających insekty, podręcznej torbie lub plecaku, a także wygodnych i dostosowanych do pogody ubraniach. Taki zestaw zdecydowanie sprawdza się nad morzem.