cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

najlepszy podklad na lato
Zakupy

Poradnik: jak wybrać najlepszy podkład na lato?

Latem korzystanie z ciężkich, mocno kryjących podkładów nie jest zalecane. Mogą dawać efekt maski, obciążać skórę i przyczyniać się do jej szybszego przetłuszczania. Jak wybrać najlepszy podkład na lato? Sprawdź, jaki kosmetyk może poprawić wygląd skóry twarzy podczas upalnych dni!

Dobry podkład na lato – czyli jaki?

Aby wybrać najlepszy podklad na lato, należy przede wszystkim wiedzieć, czego szukać na sklepowych półkach. Asortyment jest spory, a nie każdy kosmetyk kolorowy do twarzy nadaje się na okres wakacji, gdy temperatury idą w górę, a słońce mocno świeci.

Cechy najlepszego podkładu na lato:
1. Ma lekką formułę – dzięki temu pokrywa skórę cienką warstwą, która pomaga w zredukowaniu widocznych niedoskonałości, ale także nie daje efektu maski.
2. Zawiera ochronne filtry SPF – to bardzo ważne, ponieważ promieniowanie UV przyczynia się do powstawania poparzeń słonecznych, przebarwień, sprzyja szybszemu starzeniu skóry i zwiększa ryzyko raka skóry – czerniaka. Im wyższy filtr SPF, na przykład SPF 30, SPF 50, tym lepsza ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem.
3. Dopasowany do potrzeb skóry – inne potrzeby ma skóra sucha, a inne tłusta, dlatego podkład na lato powinien być dopasowany do jej wymagań.
4. Pozwala skórze oddychać – nie zawiera składników obciążających, komedogennych, które powodują zapychanie porów skóry.
5. Jest łatwy w aplikacji – można nakładać go palcami, gąbeczką lub pędzlem do podkładu.
6. Ma dopasowany do skóry odcień – wiele kobiet na lato kupuje podkład w nieco ciemniejszym kolorze, który jest dopasowany do naturalnej opalenizny. Gdy chronisz skórę przed promieniami słońca, by się nie opalić, możesz pozostać przy tym samym odcieniu, który stosujesz innymi porami roku.

Jak dobrać dla siebie najlepszy podkład na lato?

Szukając najlepszego podkładu na lato, należy przede wszystkim dobrać go do typu cery oraz do efektu, jaki chcemy uzyskać.

Do skór suchych, dojrzałych, najlepsze są kosmetyki o silnych właściwościach nawilżających, które będą chroniły przed ucieczką wody. Z kolei właścicielki cery tłustej poszukują podkładów o właściwościach matujących, które absorbują nadmiar sebum, dlatego cera nie błyszczy się.

Podkład na lato może mieć różne formuły – można wybrać kosmetyk w formie płynnej, ale obecnie dostępne są także podkłady mineralne w postaci pudru prasowanego i sypkiego.

Na lato świetnie może sprawdzić się także podkład o właściwościach rozświetlających, który sprawi, że skóra będzie wyglądała na bardziej promienną. Taki efekt daje dodatek drobinek mineralnych odbijających światło.