cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

sok
Zakupy

Wyciskarka wolnoobrotowa – dlaczego warto ją kupić?

Soki owocowo-warzywne to nie tylko pyszny, ale i bardzo zdrowy napój. Alternatywą dla soków kupowanych w sklepie jest ich samodzielne przygotowywanie. To bardzo proste – wystarczy posiadać dobrej jakości wyciskarkę i garść owoców. Wybierając to rozwiązanie, masz pewność, że otrzymujesz zdrowy sok z dobrej jakości składników i bez zbędnych dodatków. Dowiedz się, jakie inne korzyści da Ci zakup wyciskarki wolnoobrotowej.

Soki pełne składników odżywczych

Nowoczesne wyciskarki obrotowe, takie jak model Kuvings d9900, są wyposażone w specjalny wałek, który nie sieka, ale ostrożnie miażdży składniki. Dzięki temu struktura komórkowa warzyw i owoców nie ulega naruszeniu, a w efekcie soki zachowują więcej cennych mikroelementów i witamin. Poza tym sok zachowuje bardziej nasyconą barwę i swą naturalną gęstość.

Walory smakowe soków

Podczas przygotowywania soków w wyciskarce wolnoobrotowej Kuvings d9900 soki nie nagrzewają się, a do środka urządzenia nie dociera duża ilość powietrza. W efekcie napoje cechują się lepszą trwałością, walorami smakowymi oraz kolorem.

Oszczędności finansowe

Choć zakup wyciskarki wolnoobrotowej dobrej klasy nie jest tani, to zakup ten szybko się zwraca, zwłaszcza, gdy wcześniej na co dzień w Twoim domu wypijano dużo soków. W przypadku standardowej rodziny z dziećmi każdego dnia wypija się nawet 2 litry soku, co daje ok. 60 litrów miesięcznie. Przeliczając to na pieniądze, wychodzi naprawdę wysoka kwota. Decydując się na korzystanie z wyciskarki, poczynisz znaczne oszczędności, zwłaszcza gdy często korzystasz z owoców i warzyw z własnego ogródka.

Soki nie tylko z warzyw i owoców

Kolejną zaletą nowoczesnych wyciskarek jest możliwość ich wszechstronnego wykorzystania. Sprzęty te pozwalają bowiem nie tylko na tłoczenie warzyw i owoców, ale również innych produktów spożywczych, takich jak ziarna, zioła czy nasiona. To pozwoli Ci stworzyć przeróżne napoje, a w efekcie sprawi, że smaki soków z pewnością Ci się nie znudzą. Najlepszej jakości urządzenia pozwalają na przygotowywanie soków, ale również mleczek roślinnych (np. sojowych czy migdałowych), przypraw (dzięki zmieleniu np. suszonej papryki), masła orzechowego czy sorbetów. Umożliwiają ponadto przyrządzenie lodów, zmielenie ziaren (takich jak siemię lniane czy mak), a nawet makaronu.

Wyciskarki wolnoobrotowe a sokowirówki

Wyciskarki mają wiele zalet i korzyści, które przeważają nad tradycyjnymi sokowirówkami. Przede wszystkim więc pozwalają uzyskać znacznie większą ilość soku niż w przypadku sokowirówek. To duża oszczędność „materiału”, a także pieniędzy. Dzięki wyciskarce nic się nie marnuje! Zyskujesz maksimum pysznego smaku i wiele cennych wartości odżywczych. Pozostałości pulpy także możesz wykorzystać, np. dodając je do musu owocowego, zupy-kremu, a nawet jako jedzenie dla gryzoni.