cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

kroje sukienek
Moda

Kroje sukienek: ołówek, princeska, bombka i trapez

Na rynku dostępne są niezliczone kroje sukienek w przeróżnych kolorach, fakturach, zdobieniach oraz cenach. W kolejnych sezonach pojawiają się nowe nurty, jak również obecna jest bardziej zachowawcza i mniej podatna na zmiany klasyka. Oczywiście wszystkie wymienione elementy są bardzo istotne podczas wyboru i zakupu nowej sukienki, ale jest jeszcze jedno kryterium, które jest niezmiernie ważne podczas poszukiwania sukienki idealnej. Jest to typ ciała klientki oraz to w jaki sposób określony fason sukienki dostosowany jest do kształtu ciała.

Sukienka ołówkowa

Sukienka ołówkowa cechuje się tym, że jest równomiernie dopasowana na całej swojej długości. Oznacza to, że w przypadku tego kroju, eksponowane są zarówno piękne kobiecie kształty, jak również ewentualne mankamenty ciała. W związku z tym, taki fason sukienki pasuje tylko nielicznym paniom. Przede wszystkim tym, których ciało przypomina klepsydrę. Taka figura cechuje się dużą proporcjonalnością, wydatnym biustem i biodrami, jak również wyrazistym wcięciem w talii.

Sukienka o kroju princeski

Sukienka rozkloszowana cechuje się dopasowaną górną częścią sukienki oraz bardzo szerokim, rozkloszowanym dołem, zazwyczaj szytym na wzór koła, który jest często jeszcze bardziej podkreślany poprzez swoją wielowarstwowość. W tym celu stosowany jest powszechnie tiul. Fason pasuje do kobiet o kształcie przypominającym literę Y lub gruszkę. W pierwszym przypadku rozkloszowany dół sukienki wprowadza odpowiednie proporcje, wobec dość masywnej linii barków i ramion, w drugim zaś przypadku – maskuje zbyt szerokie biodra.

Sukienka o kroju bombki

Sukienka o kroju bombki cechuje się dość wąskimi ramionami oraz rozszerzeniem i nadmiarem materiału na wysokości talii i brzucha. Ten krój sukienek pasuje paniom o budowie ciała przypominającej literę H. Taka sylwetka nie ma zarysowanej wyraźnie linii talii ani szerokich ramion i bioder. Jest to tak zwany typ chłopięcy budowy ciała, a założona sukienka w kształcie bombki nadaje sylwetce bardziej kobiecych kształtów. Dodatkowym atutem kroju jest maskowanie okolic brzucha i ewentualnych mankamentów w tym rejonie.

Sukienka trapezowa

Sukienka trapezowa, zwana również sukienką w kształcie litery A, dedykowana jest dla pań o sylwetce przypominającej jabłko. Dzięki wyborowi takiego fasonu, możliwe jest delikatne zamaskowanie okolic brzucha i talii oraz kilku nadprogramowych kilogramów w tym obszarze. Dodatkowo szerszy dół sukienki sprawia wrażenie, że cała sylwetka jest wydłużona, bardziej proporcjonalna, a nogi bardziej smukłe.

Dodatkowe triki modowe

Każdy krój sukienki może posiadać dodatkowe elementy potęgujące powyżej wymienione wrażenie. Może to być odpowiednia tkanina, bardziej sztywna lub lejąca się, podłużne wydłużające sylwetkę pasy, wywinięte, duże kołnierze zmieniające optycznie rozmiar biustu, jak również rodzaj dekoltu pięknie wydłużający szyję.