cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

jak wytrwać w diecie
Dieta

Jak wytrać w diecie odchudzającej?

Odchudzanie czasami wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, trzeba ograniczyć spożywanie ulubionych potraw, ograniczyć słodycze oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Wiele osób zaczyna odchudzanie z wielkim entuzjazmem, ale potem następuje kryzys i zniechęcenie. Zamiast zrzucenia kilku kilogramów pojawia się efekt jo-jo. Jak tego uniknąć?

Jak wytrwać w diecie odchudzającej – zmień swoje nawyki

Zamiast wprowadzać restrykcyjne diety odchudzające, zmień swoje nawyki żywieniowe. Przestaw się po prostu na zdrową dietę. Nie musisz wtedy nagle rezygnować z ulubionych potraw, wystarczy tylko, że na początek zamienisz niektóre produkty zdrowszymi odpowiednikami.

Przede wszystkim z codziennej diety należy wyeliminować produkty wysoko przetworzone. Zamiast pieczywa jasnego można kanapki przygotowywać z pieczywa razowego, gotowe dania należy zastąpić daniami gotowanymi w domu.

Do codziennej diety należy włączyć warzywa i owoce. Zawierają nie tylko witaminy i cenne składniki odżywcze, ale przede wszystkim błonnik. To on z jednej strony powoduje uczucie sytości, a z drugiej pobudza perystaltykę jelit i przyśpiesza przemianę materii.

Jeśli masz ochotę na słodkie ciastko, to sięgnij po słodki owoc, np. truskawki, brzoskwinie, banany. W zimie mogą być to owoce kandyzowane lub różnego rodzaju orzechy. Co prawda zawierają więcej kalorii, ale zawierają wiele antyoksydantów i zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe.

Wprowadzenie zmian w diecie nie wymaga wielkich wyrzeczeń, nie czujesz głodu i nie musisz rezygnować z ulubionych przekąsek.

Nic na siłę – plan na miarę możliwości

Zmieniając plan żywieniowy, musisz mieć świadomość, że to Twój wybór, nikt Cię do tego nie zmusza. Zmiany wprowadzaj powoli i zgodnie z własnymi preferencjami. Nie lubisz kaszy to jej nie jedz, z powodzeniem możesz zastąpić ją brązowym ryżem lub makaronem. Nie lubisz szpinaku, to zastąp go innymi warzywami.

W odchudzaniu ważne jest, by posiłki były syte. Nagłe napady głodu powodują, że rzucasz się na wszystko co masz pod ręką. Z tego powodu zawsze warto mieć przy sobie jabłko, banana lub orzechy. Doskonale zastąpią wysokokaloryczne batoniki lub dania fast food.

Oczywiście takie podejście do diety nie spowoduje, że schudniesz 3 kg w ciągu tygodnia, ale spadek wagi będzie systematyczny bez wielkich wyrzeczeń. Dodatkową korzyścią jest brak efektu jo-jo. Nie potrzebne są diety cud, znacznie lepsze efekty przynosi zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych. Mamy także pewność, że dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników.