cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

Która kawa będzie najlepsza
Lifestyle

Która kawa będzie najlepsza?

Producent włoskiej kawy Bazzara ma w swojej ofercie wiele ciekawych produktów. Takich, które są w stanie zadowolić niejednego smakosza tego czarnego trunku. Już zdecydowana większość Polaków przyznaje, że nie wyobraża sobie początku dnia bez czarnego, intensywnego napoju. Dobrze, że dostęp do nich nie jest tak mocno ograniczony.

Ziarna dobrej kawy

Czy kawa od Bazzary będzie smakować? To pytanie, na które tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie, ponieważ ma się do czynienia ze starannie dobranymi ziarnami. Ale.. . No właśnie, ale duża ilość osób ma różne gusta smakowe. Czy można więc określić, jaka powinna być idealna kawa ziarnista?

Smakosze, bariści, którzy z wielką starannością podchodzą do wyboru kawy, zwracają uwagę na to, że ten czarny napój, sporządzony na bazie aromatycznych ziaren, w swoim smaku powinien być naturalnie słodki. Lekka goryczka i delikatna kwasowość nie zaszkodzi. Wręcz jest wskazana. Jednak nie na tyle, aby musiało to oznaczać dosypanie kilku łyżeczek cukru. Co jednak jest najważniejsze? Mocny aromat kawy, który wręcz roznosi się po całym pomieszczeniu. Taka jest właśnie m.in. kawa Bazzara.

Rodzaje kawy ziarnistej

Dokonanie wyboru może nieco ułatwić poznanie rodzai kaw ziarnistych. Obecnie dostępne są ziarna kawy Robusta i Arabica. Czym się one wyróżniają?

Arabica jest zdecydowanie najpopularniejszym produktem. Świadczą o tym chociażby statystyki. To one właśnie mówią o tym, że Arabica stanowi obecnie ok. 80% kaw, jakie tworzone są na całym świecie. Jest ona łagodna w swoim smaku. Aczkolwiek lekka kwasowość, dla uprzyjemnienia smaku, jest wyczuwalna. Często mówi się o tym, że jest to kawa z wyższej półki.

Przeglądając ofertę Bazarry, można spotkać się także ze sformułowaniem Robusta. Otóż jest ona ostrzejsza w swoim smaku. To, co wyraźnie czuć to orzechowy posmak, który pozwala przeżyć nowe doznania zmysłowe. Zawiera dwa razy więcej kofeiny niż Arabica, dlatego polecana jest w szczególności o poranku, na pobudzenie.

Producent włoskiej kawy Bazzara ma w swojej ofercie różnego rodzaju kawy. M.in. takie w składzie których można spotkać 100% arabiki. Ale nie tylko. Bowiem do wyboru dostępne są również mieszanki, gdzie np. 70% stanowi arabika, a reszta to robusta. Przy wyborze warto jednak także zwrócić na takie informacje, jak chociażby stopień palenia, czy też zawartość kofeiny. W szczególności, ta ostatnia informacja może dla wielu osób okazać się cenna, jeżeli chodzi o poranne spożycie kawy.