cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

ryż do risotto
Dieta

Smaczny i zdrowy ryż do risotto

Smaczny i zdrowy ryż jest doskonałym dodatkiem do wielu dań obiadowych. Można go wykorzystać także na podwieczorek lub kolację, tworząc niezwykle zdrowe dania. Na uznanie zasługuje ryż do risotto od znanego producenta, jaki stawia jedynie na doskonałą jakość. Jak dobrać idealne ryż? O czym pamiętać podczas zakupu? Co oferuje producent? Jakie zalety ma zakup w sklepie internetowym?

Włoski ryż do risotto

Ryż włoski Carnaroli jest niezwykle ceniony przez każdego szefa kuchni. Ma niezapomniany smak i doskonale sprawdza się do przygotowania risotto oraz innych przysmaków. Ziarna takiego ryżu są bogate w amylozę. To właśnie dzięki niej produkt zachowuje równowagę między niewielką utratą skrobi, a zdolnością do wchłaniania. Dzięki temu zachowamy zwiększoną odporność na rozgotowanie ryżu. Czas  gotowania to jedynie 15-17 minut, a przygotowanie nie sprawi nam większego problemu.

Producent ryżu włoskiego

Casscina Belvedere jest niewielkim gospodarstwem włoskim, jakie zajmuje się produkcją doskonałego ryżu. Historia firmy sięga 1878 roku, kiedy Marianna i Eusebio Picco postawili na uprawę i produkcję na swojej farmie. Doświadczenie oraz  wiedza są przekazywane kolejnym pokoleniem, a obecnie w przedsiębiorstwie pracuje sporo plantatorów. Na uwagę zasługuje to, że cała produkcja jest ekologiczna. Nie stosuje się tutaj przyspieszaczy wzrostu, pestycydów, czy ulepszaczy, co wpływa na nasze zdrowie. Dla rodziny Picco niezwykle ważny jest także aspekt ekologiczny. Gospodarstwo jest zasilane energią ze słońca, a na farmie dba się o zachowanie równowagi w środowisku. Dochodzi o monitorowania ekosystemu i odpowiadania na jego wymagania. Producent przekazuje dalej swoje umiejętności i filozofię, tworząc coraz ciekawsze projekty edukacyjne dla dzieci oraz producentów w swojej okolicy.

Jak wybrać idealny ryż?

Proces wyboru ryżu nie jest łatwym zadaniem. Na początku zastanówmy się, gdzie dokonać zakupu. Sporym uznaniem cieszą się zakupy internetowe, jakie pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Kolejna kwestia to wybranie takiego ryżu, jakie będzie smaczny i ekologiczny. Coraz więcej odbiorców zwraca uwagę na dania smaczne oraz zdrowe, które nie zawierają w składzie szkodliwych substancji. Oryginalny ryż do risotto powinien spełnić nasze oczekiwania. Producent stawia na ekologię, tworząc wyroby najlepsze jakościowo w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu ryże włoskie cieszą się tak dużą popularnością na rynku. Zakupy w internetowym sklepie pozwolą bez wychodzenia z domu nabyć ryż do risotto, jaki zastosujemy do wielu dań.