cocktail-world.pl

cocktail-world.pl – moda, uroda, zdrowie, dieta

dieta 2000 kcal
Lifestyle

Dla kogo przeznaczona jest dieta 2000 kcal?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dieta 2000 kcal może być bez żadnego problemu stosowana, by zrealizować różne potrzeby żywieniowe. Godny uwagi jest fakt, że może być ona bardzo pomocna nie tylko w redukcji, ale również utrzymaniu masy ciała. Należy pamiętać, że kaloryczność omawianej diety powinna być ustalana indywidualnie. Rekomendowane jest również skonsultowanie się z dietetykiem przed przystąpieniem do realizacji planu.

Dla kogo dokładnie przeznaczona jest dieta 2000 kcal?

Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które są aktywne w ciągu dnia, a także chciałyby zredukować masę ciała. Można zaobserwować, że z roku na rok z omawianej diety korzysta coraz więcej ludzi prowadzących siedzący tryb życia, których celem jest utrzymanie wagi. Należy mieć świadomość, że może ona być stosowana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Godny uwagi jest fakt, że wybór omawianej kaloryczności może być doskonałą opcją dla panów z nadmierną masą ciała, którzy nie są zainteresowani aktywnością fizyczną. Jak zostało już wspomniane wcześniej należy przed rozpoczęciem stosowania diety skonsultować się z dietetykiem.

Jadłospis na diecie 2000 kcal

Jadłospis powinien być przede wszystkim różnorodny, a także oparty na zasadach właściwego żywienia osób dorosłych. Świetną opcją na śniadanie mogą być kanapki z serem żółtym i warzywami (408 kcal). Należy w tym celu wykorzystać następujące składniki: 4 plastry ogórka szklarniowego, 2 plastry pomidora, 1 sztuka rzodkiewki, 1 łyżeczka soku z cytryny, 2 kromki chleba żytniego razowego, 1 liść sałaty masłowej, 2 plastry sera żółtego, a także 1/2 łyżeczki margaryny.

Na drugie śniadanie świetnie sprawdzi się Hummus z marchwią (256 kcal). Wystarczy zaopatrzyć się w Hummus tradycyjny z ciecierzycy (5,5 łyżki), a także 1 marchew. Z kolei na obiad warto przygotować Penne po bolońsku z indykiem – 697 kcal. Potrzebne będą następujące produkty: 2 łyżki oliwy z oliwek, 1/2 sztuki cebuli, 1 sztuka pomidora, 1 szklanka makaronu pełnoziarnistego penne, a także 180 g mięsa mielonego lub indyka.

Nie można oczywiście zapomnieć o przekąsce. Doskonałym rozwiązaniem będzie 300 g winogrona czerwonego. Posiłek dostarczy 249 kcal. W przypadku kolacji warto postawić na tosty z serem mozzarella i pomidorem (395 kcal). Należy przygotować 4 kromki pieczywa tostowego pełnoziarnistego, 4 plastry sera mozzarella, 1 sztukę pomidora.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rezultaty po miesiącu na omawianej diecie będą uzależnione od całkowitego zapotrzebowania energetycznego.